O Sanomentologii

Aleksandra dahai

Sanomentologia działa w sposób bardzo logiczny.

To jej efekty wyglądają dla nas jak magia. Opiera się na technikach relaksacyjnych, które pomagają obniżyć częstotliwość fal mózgowych do poziomu, jakiego doświadczamy w czasie snu. Wówczas nasz umysł jest zdolny do dotarcia do źródeł naszych problemów i oczyszczenia ich na głębokim poziomie. Wystarczy wskazać mu kierunek.

Co robisz, gdy śpisz?

Śnisz! Twój mózg zaczyna być wówczas bardzo aktywny. Wytwarza obrazy, dźwięki i inne wrażenia zmysłowe. W ten sposób porządkuje to, co dotarło do niego w ciągu dnia.

 

Podczas sesji świadomego snu również zobaczysz pewne obrazy w swojej wyobraźni. Twój umysł użyje ich, by uporządkować na nowo to, na co zwrócimy jego uwagę podczas sesji. I zrobi to zawsze w sposób najlepszy dla Ciebie. Dlaczego? Bo jego główną rolą jest dbanie o Twoje przetrwanie, życie i szczęście. Realizuje to w takim stopniu, na jaki jesteś tu i teraz gotowa.

Dotąd nie udało Ci się realizować swoich celów, uzdrawiać swojego umysłu i ciała, bo pracowałaś nad problemami na poziomie logiki. A wzorce naszych błędnych życiowych kół są zakodowane nie w logice, a w podświadomości. Sanomentologia to sposób na dotarcie do naszej podświadomości i przedefiniowanie tego, co już nie działa. Dzięki temu docierasz nareszcie do źródeł problemu i rozwiązujesz go raz na zawsze

Co najlepsze, rozwiązujesz też inne problemy, które wynikają z tego samego zdarzenia źródłowego. Lubię porównywać to do dotarcia do korzeni. Z korzeni wyrasta drzewo, które ma wiele gałęzi. Problem źródłowy nie powoduje tylko jednego efektu. Jest ich wiele. A sanomentologia, uzdrawiając korzeń jednego problemu, wpływa też na wszystkie inne konsekwencje danego zdarzenia.

Co różni sanomentologię od innych metod?

Wydaje Ci się, że znasz lepszy sposób? Pozwól, że pokażę Ci różnice między sanomentologią, a innymi technikami dotąd dostępnymi ludzkości. Takimi, w które wierzysz i takimi, co do których masz swoje wątpliwości.

Medytacja metodą Silvy

W medytacji metodą Silvy również wykorzystujesz techniki relaksacyjne. Potem podajesz sobie autosugestię. Sanomentologia nie opiera się na autosugestii. Jedyne, co wskazujemy naszej podświadomości to problem, jakim ma się zająć. Ona doskonale wie, jak to zrobić, nie musimy nią w tym celu sterować. Wystarczy się z nią dogadać.

Medytacja z czakrami

Medytacja z czakrami opiera się zazwyczaj na wizualizacji. Jest to jednak wizualizacja sterowana. Nasz mózg nie działa wtedy swobodnie. To tak, jakby dać dziecku klocki i pozwolić mu budować tylko jedną konstrukcję. Sanomentologia opiera się na zaufaniu do naszej podświadomości. Pozwala jej działać dla naszego dobra w najlepszy możliwy dla nas tu i teraz sposób.

Medytacja oddechu

Taka medytacja pomaga, gdy chcesz uspokoić emocje. Dotlenia też Twój organizm. Jest to jednak tylko sposób radzenia sobie z efektem naszych problemów, a nie z ich przyczyną. Sanomentologia skupia się na źródle problemu. Techniki oddechowe są tu wykorzystywane tylko na etapie relaksowania umysłu przed świadomym snem.

Techniki EFT

u samego Techniki emocjonalnej wolności (Emotional Freedom Techniques) opierają się na założeniu, że energia skupia się w konkretnych miejscach w ciele. Podczas sesji miejsca te opukiwane są palcami. Terapeuta wypowiada przy tym zdania dotyczące danego problemu. W sanomentologii nie trzeba nic opukiwać. Zwracamy się bezpośrednio do podświadomości  i pozwalamy jej rozwiązać problem źródłowy poprzez pracę z emocjami, przekonaniami, programami i innymi skutkami historii z przeszłości.

Psychobiologia

Psychobiologia tłumaczy, w jaki sposób różnorodne zdarzenia i reakcje mogą prowadzić do chorób ciała oraz tak zwanych szyn emocjonalnych. To świetna metoda, lecz wciąż działa na poziomie logiki. Praca psychobiologiczna pomaga uświadomić sobie źródło problemu, lecz rozwiązanie go trwa długo i zwykle wymaga wsparcia innymi technikami. Sanomentologia świetnie działa samodzielnie. Może być też rewelacyjnym uzupełnieniem i pogłębieniem pracy psychobiologicznej.

Dwupunkt

W tej technice używasz wyobraźni. Wyobrażasz sobie stan, którego nie chcesz i stan upragniony. Dwupunkt polega na połączeniu dłoni i wyobrażeniu sobie, że stan upragniony pochłania stan obecny. Wedle praktyków umożliwia to przejście z jednego stanu do drugiego. Pod pewnymi warunkami oczywiście. A co jeśli są w Tobie blokady, które uniemożliwiają zaistnienie nowej rzeczywistości? Sanomentologia przełamuje te blokady. Nie opiera się na udawaniu, że ich nie ma.

Hipnoterapia

To świetna metoda, lecz działa niestety tylko wtedy, gdy osoba hipnotyzowana nie ma świadomych oporów przed hipnozą. Samo zbudowanie zaufania do hipnoterapeuty może trwać bardzo długo. Do tego sposoby poradzenia sobie z problemami po ominięciu bariery krytycznego umysłu są oparte na wiedzy terapeuty. Nasz umysł wie, jak nam pomóc. Nie trzeba mu w tym celu nic podpowiadać. Sanomentologia pozwala mu działać dla naszego dobra bez sugestii terapeuty.

Regresja hipnotyczna

Hipnoza regresyjna pozwala cofnąć się do czasów dzieciństwa lub nawet poprzednich wcieleń. Celem jest dotarcie do konfliktu źródłowego i przedefiniowanie go. Niestety regresja hipnotyczna ma dokładnie te same ograniczenia, co hipnoza. To terapeuta, a nie podświadomość osoby hipnotyzowanej, wymyśla sposób rozwiązania problemu. Sanomentologia wykorzystuje naturalną zdolność naszego umysłu do samoleczenia. Przed Twoimi oczami pojawiają się symboliczne obrazy, a nie trudne przeżycia.

Psychoterapia

To forma najszerzej akceptowana przez osoby, które doświadczają w swoim życiu błędnych kół. Niezależnie od nurtu psychoterapii, jest to proces przydatny na poziomie świadomym i emocjonalnym. Pod warunkiem, że trafisz na dobrego terapeutę. Za pomocą psychoterapii możesz jednak docierać do przyczyn Twoich trudności latami. Sanomentologia nie wymaga taplania się w trudnych emocjach. Świetnie uzupełnia klasyczną psychoterapię, bo sięga głębiej i to szybko.

Ustawienia rodzinne

Ustawienia pomagają w pojednaniu z członkami rodziny. I to zarówno z żyjącymi, jak i tymi, których dawno już nie ma. W ustawieniach osoby z grupy reprezentują członków rodziny zaangażowanych w traumatyczne wydarzenie. Rozmawiając z nimi, można przedefiniować traumy. Metoda ta opiera się więc na psychodramie. I wymaga świadomego przeżywania trudnych zdarzeń od nowa. Sanomentologia obrazuje problemy symbolicznie. To zdecydowanie przyjemniejszy sposób.

Kod Emocji

Kod Emocji opiera się na koncepcji emocji zablokowanych w ciele. Co przybliża tę metodę do technik EFT. Tutaj jednak terapeuta sprawdza, z jaką konkretnie emocją mamy do czynienia za pomocą testu odpowiedzi z ciała. Gdy odpowiedź na pytanie jest twierdząca, ciało się wzmacnia, gdy przecząca, słabnie. Następnie terapeuta rozmasowuje odpowiednie meridiany. Ta metoda jest świetna, lecz nadal wymaga ciężkiej pracy terapeuty, a efekty są 4x wolniejsze niż w sanomentologii.

Human Design

To piękna i przydatna koncepcja oparta na dacie i godzinie urodzenia. Human Design pokazuje nasze mocne strony, słabości, dary i wyzwania. Pozwala więc pogłębić zrozumienie siebie, podobnie jak szerzej akceptowany test Gallupa. A jednak można rozumieć siebie świetnie, a i tak nosić w sobie pewne blokady utrudniające realizację marzeń. Sanomentologia wyzwala  potencjał człowieka. Dzięki temu z każdym wyzwaniem radzisz sobie lepiej.

Jak wygląda sesja sanomentologiczna?

Sesje indywidualne odbywają się zwykle online. Sanomentolog ustala z jakim problemem, dolegliwością lub bólem chcesz pracować w sesji. Nie potrzebuje zbyt wielu szczegółów, więc nie musisz opowiadać historii problemu. Przyczyny są zapisane w podświadomości i to ona je znajdzie i uwolni. Zrobi to kompleksowo, uwalniając jednocześnie i emocje zapisane w ciele, i przekonania. Całe programy i historie z przeszłości. Wszystko na raz. 

Gdy korzystasz z nagranej sesji siadasz wygodnie, przykrywasz się kocykiem. Możesz też położyć się w łóżku i zdrzemnąć się słuchając. Możesz też włączyć sesję tuż przed snem.

Na początku sesji sanomentolog skupia się na zrelaksowaniu Twojego umysłu. Później zwraca się do podświadomości i wskazuje, jakimi tematami będziesz się za chwilę zajmować. Korzysta z mediacji z podświadomością i potęgi świadomych snów, żeby rozwiązać Twój problem uwalniając jego źródła.

Sanomentolog przez chwilę prowadzi Twój sen, korzystając z dobranych do tematu obrazów i słów. Owe obrazy i słowa są symbolami kojarzonymi przez Twoją podświadomość, co ułatwia jej przepracowanie danego tematu. Następnie Twoja podświadomość działa samodzielnie, docierając do źródła problemu i uzdrawiając je. Twój świadomy mózg odbiera jej działanie jako serię obrazów i innych wrażeń zmysłowych. Tak, jak to się dzieje we śnie.

Co najlepsze, wcale nie musisz interpretować owych obrazów. Choć możesz, jeśli chcesz. Czasem bywa to świetną zabawą, a czasem prowadzi donikąd. Ciężką pracę nad zrozumieniem swoich trudności masz już pewnie za sobą. Tu nie musisz jej wykonywać. 

Jedynym efektem ubocznym sesji może być lekkie zmęczenie, gdy nasz umysł przepracuje trudniejszy temat. Wtedy wystarczy dać swojemu ciału czas na odpoczynek. I tyle!

Przykłady zastosowania Sanomentologii

Sanomentologii można użyć wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ryzykiem, chęcią ułatwienia sobie czegoś lub błędnymi życiowymi kołami.

Można ją stosować zarówno przy pracy z mindsetem przedsiębiorcy, jak i jako wsparcie podczas leczenia poważnych chorób. Daje efekty przy drobnych bólach i infekcjach, ale też przy alergiach, nietolerancjach, migrenach, rwie kulszowej, zapaleniach stawów, łuszczycy, AZS, nerwicach, fobiach, lękach, depresji i uzależnieniach. Pomaga wychodzić z toksycznych relacji, odzyskać energię do codziennego życia, pobudzić kreatywność, przyspieszyć naukę. A nawet zrzucić zbędne kilogramy lub nabrać trochę ciała – zależy, czego potrzebujesz i co wolisz.

Tylko widzisz, jak dotąd przełamywanie naszych podświadomych blokad było trudne, bolesne i długotrwałe. Sanomentologia pokazuje, że można to robić lekko, łatwo i przyjemnie. Bo o to przecież w życiu tak naprawdę chodzi.

I nie, to nie jest tak, że od samego leżenia na sofie i słuchania nagrań Twoje życie magicznie się poprawi. Prócz słuchania nagrań potrzebne jest jeszcze aktywne działanie. W każdej sferze życia odpowiednie nastawienie i aktywność może zdziałać cuda. 

Co mogę Ci więcej powiedzieć?

Podświadome blokady i schematy nie muszą już rządzić Twoim życiem.

Sanomentologia to najskuteczniejszy sposób samorozwoju, jaki istnieje. Możesz uwolnić się od bólu, chorób fizycznych i problemów mindsetowych bez rozdrapywania starych ran. Bez ciężkiej pracy. Bez  wysiłku. Snując niesamowite wizje, które same przychodzą i przepisują dawne historie na nowo.

 

Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Zajrzyj za Bramy Snu. Wybierz, w czym chcesz sobie pomóc na początek. Opowiedz się w końcu za swoimi marzeniami i osobistą wolnością od blokad, częstych chorób i wszelkiego rodzaju toksyn.